Kategorie

promocja allegro koszt wysylki rolmet platnosci

FILTRY HYDRAULICZNEZnaleziono 43 produkty.


Filtry hydrauliczne są niezbędne, aby uniknąć przedostawania się do oleju roboczego cząsteczek różnych zanieczyszczeń, które mogą spowodować problemy w pracy zespołu urządzeń w skomplikowanych układach hydraulicznych.

Warto bowiem pamiętać, że każdy układ hydrauliczny działa w oparciu o ciecz, która z kolei jest sprężana przez pompę wytwarzająca ciśnienie. Olej mineralny, który znajduje zastosowanie w układach hydraulicznych przemieszcza się i często zmienia swoją gęstość, stąd tak ważne jest stosowanie filtrów.

W naszym asortymencie znajdą Państwo wszystkie typy filtrów, które należy montować w odpowiednim typie układu. Oferujemy:

  • Filtry puszkowe
  • Filtry ssawne
  • Filtry powrotne
  • Filtry ciśnieniowe

Czym różnią się filtry powrotne i ssawne?


Zbieranie zanieczyszczeń w cieczy to podstawowy cel działania każdego filtra. Każdy filtr wyposażony jest w siatkę o określonej gęstości, dopasowanej do zatrzymywania cząstek odpowiedniej wielkości. Dlatego im gęstsza jest siatka, tym efektywniejsze jest filtrowanie oleju.

Różnice pomiędzy poszczególnymi filtrami są zależne od miejsca ich montażu, a w efekcie do etapu pracy układu, na którym oczyszczany jest olej. Filtr ssawny montowany jest na linii między zbiornikiem a pompą. Poszczególne modele w naszym katalogu różnią się tempem przepływu oleju, w zakresie od 12 do 500 l/min. Szczególnej uwadze polecamy filtr zaopatrzony w zawór. Filtr powrotny montowany jest natomiast na linii powrotnej, a więc w miejscu w którym olej opuszcza układ hydrauliczny.

W naszym katalogu znajdą Państwo również filtry ciśnieniowe, znajdujące swoje miejsce w montażu pomiędzy pompą a rozdzielaczem. Oferujemy ponadto głowice i wkłady puszkowe do filtrów.