JAK DZIAŁA FILTR SSAWNY DO UKŁADÓW HYDRAULICZNYCH?

comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 1013

Zastosowanie dobrej jakości filtru ssawnego ma duże znaczenie dla żywotności oraz wydajności pracy całego układu hydraulicznego. Medium powinno być czyste, a osiągnięcie zadowalających parametrów nie byłoby możliwe bez oczyszczania. Usuwanie nawet niewielkich cząstek zabrudzeń cieczy jest kluczowe dla poprawienia jej parametrów. Na tym etapie wykorzystuje się właśnie filtr, którego miejsce na linii ssawnej znajduje się między pompą a zbiornikiem oleju. Aby cały układ działał niezawodnie, poszczególne elementy muszą być ze sobą kompatybilne i współpracować na całej długości.

KONSTRUKCJA I DZIAŁANIE FILTRA SSAWNEGO

Filtry ssawne to jeden z typów filtrów hydraulicznych, które są wykorzystywane w zespołach urządzeń. Ich główną funkcją jest oczyszczanie oleju roboczego z zanieczyszczonych cząstek. Nie tylko obniżają one jakość cieczy, ale też powodują szybsze niszczenie sprzętów. Stąd ważne jest zatroszczenie się o przemieszczający się w rurach olej mineralny, aby pod wpływem generowanego ciśnienia przemieszczał się bez pozostawiania osadów.

Filtr ssawny oczyszcza ciecz na wczesnym etapie, jeszcze zanim trafi ona do układu hydraulicznego. Najpopularniejsze są modele o parametrach przepływu wynoszących od 12 do 500 l/min, a także filtracji nominalnej równej 90 do 125 μm. Wybór konkretnego produktu zależy od tego, jak duża jest cała instalacja i jakiej wydajności od niej oczekujesz.

FILTRY SSAWNE Z ZAWOREM I BEZ ZAWORU

Główny podział filtrów zakłada rozróżnienie ze względu na ich konstrukcje i sposób działania. W ten sposób stosujemy dwa określenia:

filtry ssawne z zaworem – elementy są wyposażony we wkład wykonany z siatki metalowej. Produkty mają złącza o różnych średnicach, co gwarantuje ich precyzyjne dopasowanie do różnych typów urządzeń,

  • filtry ssawne bez zaworu – podzespoły różniące się tempem przepływu oleju, które oferują wysoką wydajność i niezawodność pracy w szerokim zakresie temperatur, od około -25°C do nawet +110°C. Są montowane poprzez bezpośrednie zanurzenie w zbiorniku.
  • Poszczególne filtry ssawne różnią się budową oraz parametrami. Nadają się do oczyszczania konkretnych cieczy roboczych – w przypadku zaawansowanych układów hydraulicznych jest nią olej mineralny. Dla kompleksowego doposażenia całego systemu można zaopatrzyć go w dodatkowe filtry – ciśnieniowe montowane między pompą a rozdzielaczem i powrotne montowane w miejscu, w którym olej opuszcza układ hydrauliczny.
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło