ROZDZIELACZE HYDRAULICZNE

Rozdzielacz hydrauliczny jest modułem, który odpowiada w układzie za ustalanie kierunku przepływu cieczy roboczej. Jego obecność jest niezbędna w niemal każdym układzie hydraulicznym, jaki znajduje zastosowanie w przemyśle, maszynach rolniczych czy leśnych. Praca tego urządzenia polega na wzbudzaniu rewersji ruchu cieczy lub wymuszaniu kierunku jej przepływu przez odpowiednie ustawienie położenia tłoczka. Zmiany jego położenia dokonuje się za pomocą dźwigni, cewki elektromagnetycznej, a także metodą pneumatyczną lub ciśnieniowo-hydrauliczną.

Rozdzielacz hydrauliczny jest montowany pomiędzy elementem zasilającym i odbiornikiem. Aby dobrze spełniał swoje funkcje, powinien być dostosowany do typu pompy zębatej czy tłokowej i budowy całego układu. Do wyboru są rozdzielacze hydrauliczne jedno- i wielosekcyjne, charakteryzujące się zróżnicowanym przepływem i sposobem sterowania. Zawory (jak też nazywa się rozdzielacze) pozwalają odciążyć pompę w trakcie przerwy w pracy układu i chronić ją przed przeciążeniem. Rozdzielacz hydrauliczny, w zależności od typu, znajduje zastosowanie w maszynach rolniczych oraz przemysłowych.

RODZAJE ROZDZIELACZY

Wyróżniamy kilka rodzajów rozdzielaczy hydraulicznych.

  • Rozdzielacze suwakowe pracują z wykorzystaniem suwaka sterowanego elektrycznie bądź mechanicznie, mieszczącego się wewnątrz cylindra, który reguluje przepływ cieczy wewnątrz układu hydraulicznego.
  • Rozdzielacze gniazdowe regulują przepływ cieczy przy pomocy specjalnego zaworu, który łączy się ze sprężynami. Możliwe jest wtedy otworzenie lub zamknięcie przepływu płynu.
  • Rozdzielacze iskrobezpieczne znajdują zastosowanie w kopalniach i innych miejscach zagrożonych wybuchem. Specjalne tłoki wykonują ruch w momencie pojawienia się napięcia na cewce.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę rozdzielaczy monoblokowych, zaworów przelewowych, tulei ciśnieniowych oraz wielu innych elementów układu hydrauliki siłowej, jak również urządzenia pomiarowe, np. manometry glicerynowe.

Jest 91 produktów.

Pokazano 1-12 z 91 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło