ROZDZIELACZE HYDRAULICZNE

Każda instalacja hydrauliczna nie może obejść się bez rozdzielaczy hydraulicznych. Są one montowane pomiędzy elementem zasilającym i odbiornikiem i służą do wytyczania prawidłowego kierunku cieczy (np. oleju hydraulicznego), która znajduje się w danym układzie. Zawory (jak też nazywa się rozdzielacze) pozwalają odciążyć pompę w trakcie przerwy w pracy układu i chronić ją przed przeciążeniem. Rozdzielacze hydrauliczne, w zależności od typu, znajdują zastosowanie w maszynach rolniczych oraz przemysłowych.

RODZAJE ROZDZIELACZY

Wyróżniamy kilka rodzajów rozdzielaczy hydraulicznych. Rozdzielacze suwakowe oparte są o pracę suwaka sterowanego elektrycznie bądź mechanicznie, mieszczącego się wewnątrz cylindra, który reguluje przepływ cieczy wewnątrz układu hydraulicznego.

Rozdzielacze gniazdowe regulują przepływ cieczy przy pomocy specjalnego zaworu, który łączy się ze sprężynami. Możliwe jest wtedy otworzenie lub zamknięcie przepływu płynu.

Rozdzielacze iskrobezpieczne znajdują zastosowanie w kopalniach i innych miejscach zagrożonych wybuchem. Specjalne tłoki wykonują ruch w momencie pojawienia się napięcia na cewce.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę rozdzielaczy monoblokowych, zaworów przelewowych, tulei ciśnieniowych oraz wielu innych elementów układu hydrauliki siłowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem!

Jest 91 produktów.

Pokazano 1-12 z 91 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło