Siłownik hydrauliczny jednostronnego działania

W ROLMET-PLUS zamówisz siłownik hydrauliczny jednostronnego działania, który jak sama nazwa wskazuje – generuje siłę tylko w jednym kierunku. W praktyce oznacza to, że może wywierać siłę tylko podczas ruchu w jednym kierunku, kiedy to ruch w przeciwnym odbywa się dzięki siłom zewnętrznym lub działaniu sprężyny.

Polecamy siłowniki jednostronnego działania marki Granit Parts, które cechuje maksymalne ciśnienie robocze 250 bar. Każdy ze sprzętów od tego producenta jest gwarancją wytrzymałości na zużycie, a poddanie ich licznym testom potwierdza ich doskonałą jakość. Dysponujemy w asortymencie pompami hydraulicznymi zębatymi od tego samego producenta.

Z czego składają się siłowniki hydrauliczne jednostronne?

Dysponujemy siłownikami hydraulicznymi jednostronnymi, które składają się z cylindra hydraulicznego, tłoka, tłoczyska, uszczelnień i portów hydraulicznych. Płyn hydrauliczny jest dostarczany do cylindra przez porty, co powoduje przesuwanie tłoka w jednym kierunku. W przypadku siłowników jednostronnych – nie ma siły generowanej przez płyn hydrauliczny w przeciwnym kierunku. Siłowniki te mają tylko jedną komorę, do której doprowadzany jest olej pod ciśnieniem, co powoduje wysunięcie tłoka. Powrót tłoka do położenia początkowego następuje dzięki sile zewnętrznej lub sprężynie. Siłowniki jednostronne mogą mieć różne zakończenia tłoczyska, np. ucho przegubowe, gwint zewnętrzny lub wewnętrzny, płaskie zakończenie.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło