Filtry oleju do hydrauliki siłowej

Filtry oleju do hydrauliki siłowej są niezbędne, aby uniknąć przedostawania się do oleju roboczego cząsteczek różnych zanieczyszczeń, które mogą spowodować problemy w pracy zespołu urządzeń w skomplikowanych układach hydraulicznych. Warto bowiem pamiętać, że każdy układ hydrauliczny działa, bazując na cieczy, która z kolei jest sprężana przez pompę wytwarzająca ciśnienie. Olej mineralny, który znajduje zastosowanie w układach hydraulicznych, przemieszcza się i często zmienia swoją gęstość, stąd tak ważne jest stosowanie filtrów.

Oferujemy wiele typów filtrów do hydrauliki siłowej, w tym filtry hydrauliczne powrotne, wysokociśnieniowe oraz:

Filtry oleju w hydraulice siłowej pełnią rolę w utrzymaniu wysokiej jakości i niezawodności systemu hydraulicznego. Mają za zadanie zatrzymywać cząstki stałe, zanieczyszczenia oraz inne substancje obecne w oleju, które mogą negatywnie wpływać na działanie i trwałość komponentów hydrauliki siłowej. To niezwykle ważne elementy, które chronią układ przed usterkami, a przy tym utrzymują medium w dobrym stanie. Zapraszamy!

Filtry wysokościowe

Filtry wysokościowe są specjalnymi rodzajami filtrów stosowanymi w systemach paliwowych pojazdów, takich jak samochody, motocykle czy samoloty. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie układu paliwowego przed zanieczyszczeniami, takimi jak zanieczyszczenia cząstkowe, rdza, kurz czy inne czynniki mogące znajdować się w zbiorniku paliwa. Filtry wysokościowe są umieszczone w pobliżu zbiornika paliwa, najczęściej na linii ssącej, aby zatrzymać zanieczyszczenia z paliwa, zanim trafią do układu paliwowego pojazdu. Są zaprojektowane w taki sposób, aby wytrzymywać wysokie ciśnienie i zasysanie paliwa z zbiornika.

Filtracja oleju w hydraulice siłowej

Dzięki filtracji oleju – cząstki stałe, jak pył, kurz, opiłki metalowe oraz inne zanieczyszczenia, są zatrzymywane, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń i przedłuża żywotność komponentów hydraulicznych. Filtry są stosowane w różnych miejscach układu, w zależności od konkretnych wymagań. Najczęściej jednak stosuje się je w sekcji ssawnej i ciśnieniowej układu hydraulicznego. Zachęcamy do poznania naszej pełnej oferty, a w niej m.in. zawory rozdzielające hydrauliczne, pompy, sprzęgła i wiele więcej!

Czym różnią się od siebie filtry?

Zbieranie zanieczyszczeń w cieczy to podstawowy cel działania każdego filtra. Każdy model wyposażony jest w siatkę o określonej gęstości, dopasowanej do zatrzymywania cząstek odpowiedniej wielkości. Dlatego im gęstsza jest siatka, tym efektywniejsze jest filtrowanie oleju.

Różnice pomiędzy poszczególnymi filtrami są zależne od miejsca ich montażu, a w efekcie do etapu pracy układu, na którym oczyszczany jest olej.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło