ORBITROLE HYDRAULICZNE

Ciężkie maszyny budowlane, samochody ciężarowe, kombajny, ciągniki rolnicze i inne tego typu pojazdy potrzebują układu wspomagania kierownicy, który umożliwi ich prawidłowe i bezpieczne prowadzenie. W nowoczesnych pojazdach i maszynach ten układ jest wyposażony w specjalny sterownik, czyli orbitol hydrauliczny. Urządzenie pełni rolę kontrolera, który odpowiada za zachowanie kół skrętnych pojazdu. Ze względu na swoją funkcję – orbitol hydrauliczny określany jest też jako zawór skrętu. Oznacza to, że jego praca polega na otwieraniu i zamykaniu przepustu cieczy w układzie hydraulicznym. Zapraszamy do składania zamówień!

ZAWÓR SKRĘTU DO MASZYN BUDOWLANYCH I ROLNICZYCH

W naszym asortymencie możesz znaleźć orbitol hydrauliczny Danfoss. Jest to duńska firma, która zaprojektowała i wyprodukowała pierwszy w historii zawór skrętu. Polecamy również orbitole z systemem LS (Loas Sensing), CN (Close Normally i ON (Open Normally). Różnią się one sposobem pracy. Przykładowo hydrostatyczny zawór skrętu z systemem CN utrzymuje ciśnienie w układzie w momencie, gdy kierownica pozostaje w bezruchu. Najlepiej sprawdza się w układach, w których do zasilania wszystkich elementów układu została zastosowana tylko jedna pompa hydrauliczna – np. pompa Bosch 0510. Zawór skrętu z systemem LS jest dedykowany pompie z takim samym systemem. Jej regulacja odbywa się automatycznie. Orbitol hydrauliczny z systemem ON stosuje się w maszynach wyposażonych w oddzielną pompę dla układu kierowniczego.

Czy warto korzystać z orbitroli sterujących?

Orbitrole sterujące należą do komponentów stosowanych w układach sterowania ruchem kół lub gąsienic w pojazdach i maszynach rolniczych, sadowniczych i budowlanych. Jest to rodzaj zaworu regulacyjnego, który kontroluje przepływ płynu hydraulicznego do silnika hydraulicznego, odpowiedzialnego za obrót kół lub gąsienic. Wykorzystanie go w codziennej pracy zapewnia wiele korzyści, w tym:

  • precyzyjne sterowanie – operator może precyzyjnie kontrolować ruch pojazdu lub maszyny;
  • wygoda i ergonomia – orbitrol hydrauliczny jest połączony z kolumną kierowniczą, która zapewnia operatorowi wygodny chwyt i intuicyjną obsługę;
  • odporność na obciążenia – jest zaprojektowany tak, aby radził sobie z dostarczeniem odpowiedniej mocy do ruchu pojazdu lub maszyny nawet przy dużym obciążeniu;
  • regulacja prędkości – sprzęt umożliwia regulację prędkości ruchu pojazdu lub maszyny, co pozwala na dostosowanie do różnych warunków terenowych lub zadań.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło