Siłownik hydrauliczno-pneumatyczny

Sprzedajemy siłowniki hydrauliczno-pneumatyczne, które wykorzystują do generowania siły i ruchu zarówno energię hydrauliczną, jak i pneumatyczną. Jest to kombinacja dwóch różnych systemów napędowych, które mogą być stosowane w różnych maszynach. Jak działają siłowniki hydropneumatyczne? Jedna strona cylindra jest podłączona do układu hydraulicznego, a druga strona do układu pneumatycznego. Działa to na zasadzie hybrydowego napędu, gdzie płyn hydrauliczny generuje większą siłę, a powietrze pneumatyczne dostarcza szybkość i precyzję. W naszej ofercie znajdziesz również uszy siłowników i siłowniki hamulcowe.

Siłowniki hamulcowe

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą siłowników hamulcowych, których główną zaletą jest kompaktowość – zajmują one bowiem znacznie mniej miejsca, niż standardowe siłowniki, a do tego zwielokrotniają suw roboczy nawet o kilkanaście metrów! Łączą w sobie pneumatyczny, standardowy cylinder hamulcowy i siłownik hydrauliczny o jednostronnym działaniu.

Oferta siłowników hamulcowych hydrauliczno-pneumatycznych

Nasza oferta siłowników hamulcowych hydrauliczno-pneumatycznych jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. W razie pytań chętnie odpowiedzą na każde pytanie. W asortymencie sklepu ROLMET-PLUS znajdziesz tylko sprawdzone elementy, które posłużą do generowania siły niezbędnej do zatrzymania maszyny. To rodzaje siłowników, które przekształcają siłę hydrauliczną w mechaniczną, a ta z kolei działa na mechanizm hamulca. Płyn hamulcowy wywiera siłę na tłok, a następnie przekazuje ją na klocki lub cylindry hamulcowe, które z kolei przyciskają się do tarcz lub bębnów hamulcowych – powodując zatrzymanie pojazdu.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło