Ręczna pompa hydrauliczna

Odpowiednia ręczna pompa hydrauliczna jest niezbędna do prawidłowej pracy układu hydraulicznego. Same układy hydrauliczne znajdują zastosowania w bardzo wielu branżach – wszystko dzięki zdolności do podnoszenia oraz przemieszczania elementów, które mogą być bardzo duże i ważyć kilkaset ton. Właśnie dlatego bez układów hydraulicznych nie może obejść się przemysł budowlany, motoryzacyjny czy leśny. Zapraszamy!

Pompa ręczna jednostronnego działania

W podnośnikach hydraulicznych i innych układach zewnętrznych wykorzystuje się pompy ręczne jednostronnego działania lub pompy ręczne dwustronnego działania. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest wypieranie cieczy z zamkniętego zbiornika oleju i generowanie energii niezbędnej do pracy układu hydraulicznego, poprzez wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. Warto zwrócić uwagę pomiędzy dwoma rodzajami pomp hydraulicznych – pompa jednostronnego działania wyposażona jest w pojedynczy tłok, który odpowiada za sprężania cieczy (którą najczęściej jest olej mineralny) w komorze roboczej.

Pompa ręczna dwustronnego działania

Pompa ręczna hydrauliczna dwustronnego działania natomiast zwiększa ciśnienie na jednym z końców komory oraz odpowiednio zmniejsza je w drugim. Umożliwia tłoczenie płynu hydraulicznego w obie strony, zarówno podczas nacisku, jak i odciągania rękojeści pompy. Podczas nacisku na rękojeść – jeden z cylindrów tłoczących zwiększa objętość, co powoduje zmniejszenie ciśnienia i ssanie płynu do wnętrza pompy. Jednocześnie drugi cylinder, który jest wtedy w fazie rozprężania, wypycha płyn na zewnątrz pompy.

Zbiorniki oleju do pomp ręcznych

W naszej ofercie znajdziesz pompy ręczne zaopatrzone w zbiorniki oleju hydraulicznego z filtrami o pojemności 3 lub 5 litrów. Ze względu na różnice w wydajności, pompy powinny być dobierane z uwzględnieniem parametrów całego układu hydraulicznego. Pompa ręczna, zarówno jednostronna, jak i dwustronna, o zbyt małej wydajności nie będzie mogła maksymalnie wykorzystać możliwości podnośnika lub siłownika.

Zbiornik oleju do pomp ręcznych hydraulicznych pełni kluczową funkcję w prawidłowym działaniu tych urządzeń. Jego zadaniem jest magazynowanie oleju, który jest niezbędny do smarowania i prawidłowego funkcjonowania pomp ręcznych. Zbiornik zapewnia odpowiednią ilość oleju, który jest dostępny podczas pracy pompy.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszą ofertą zbiorników oleju do pomp ręcznych o pojemności od 1 do 10 litrów. W razie jakichkolwiek pytań – nasz zespół podpowie i pomoże w zaprojektowaniu układu hydraulicznego.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło