POMPY RĘCZNE

Odpowiednia pompa ręczna jest niezbędna do prawidłowej pracy układu hydraulicznego. Same układy hydrauliczne znajdują zastosowania w bardzo wielu branżach – wszystko dzięki zdolności do podnoszenia oraz przemieszczania elementów, które mogą być bardzo duże i ważyć kilkaset ton. Właśnie dlatego bez układów hydraulicznych nie może obejść się przemysł budowlany, motoryzacyjny czy leśny.

W podnośnikach hydraulicznych i innych układach zewnętrznych wykorzystuje się pompy ręczne jednostronnego działania lub ich dwustronny odpowiednik. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest wypieranie cieczy z zamkniętego zbiornika oleju i generowanie energii niezbędnej do pracy układu hydraulicznego, poprzez wytworzenie odpowiedniego ciśnienia.Warto zwrócić uwagę pomiędzy dwoma rodzajami pomp hydraulicznych – pompa jednostronnego działania wyposażona jest w pojedynczy tłok, który odpowiada za sprężania cieczy (którą najczęściej jest olej mineralny) w komorze roboczej.

Pompa ręczna dwustronnego działania natomiast zwiększa ciśnienie na jednym z końców komory oraz odpowiednio zmniejsza je w drugim.

ZBIORNIKI OLEJU DO POMP RĘCZNYCH

W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ręczne zaopatrzone w zbiorniki oleju o pojemności 3 lub 5 litrów. Ze względu na różnice w wydajności, pompy powinny być dobierane z uwzględnieniem parametrów całego układu hydraulicznego. Pompa ręczna, zarówno jednostronna, jak i dwustronna, o zbyt małej wydajności nie będzie mogła maksymalnie wykorzystać możliwości podnośnika lub siłownika.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszą ofertą zbiorników oleju do pomp ręcznych o pojemności od 1 do 10 litrów.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło