Glicerynowe manometry ciśnienia oleju

Praca układu hydraulicznego w każdej maszynie czy urządzeniu mobilnym wymaga stałej kontroli parametrów. Do najważniejszych zalicza się ciśnienie cieczy roboczej, od którego zależy wydajność pracy sprzętu. Ponadto spadek ciśnienia jest pierwszym sygnałem nieszczelności układu lub awarii pompy, co jest przesłanką do przeprowadzenia konserwacji. Do wykonywania pomiarów ciśnienia wytworzonego w układzie hydraulicznym przez pompę zębatą służy manometr glicerynowy. Wnętrze przyrządu z umieszczoną w nim wskazówką – inaczej niż w standardowych ciśnieniomierzach – jest wypełnione gliceryną. Gwarantuje to wysoką odporność na wahania wyników pomiarów w sytuacji, gdy układ hydrauliczny jest narażony na drgania lub kiedy panuje w nim wysoka dynamika obciążenia ciśnienia.

Zastosowanie glicerynowych manometrów ciśnienia oleju

Manometr glicerynowy znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w rolnictwie czy w urządzeniach mobilnych. Zależnie od miejsca montażu może on być wyposażony w przyłącze tylne lub dolne. Dobór miernika wymaga uwzględnienia czynników takich jak temperatura, rodzaj i ciśnienie medium, temperatura środowiska pracy czy klasa dokładności. Inne cechy charakterystyczne to np. średnica obudowy czy materiał wykonania. Jeśli potrzebny Państwu manometr glicerynowy, w naszym sklepie znajdziecie wiele wariantów tego miernika. Proponujemy kilkadziesiąt modeli marek Wika i Agtech oraz uchwyty tablicowe do manometrów.

Sprzedajemy profesjonalne manometry ciśnienia oleju wykorzystywane w trudnych warunkach w branży hydraulicznej, w okrętownictwie oraz w kompresorach. Mowa o sytuacjach, w których maszyny narażone są na duże nasilenie drgań i wysoką dynamikę obciążenia ciśnienia i wibracji. Gliceryna zabezpiecza wskazówkę przed drganiami, przez co zminimalizowane zostaje ryzyko niewłaściwego wskazania. Zaleca się stosowanie manometru do pomiaru mediów gazowych i ciekłych.

Działanie hydraulicznych manometrów glicerynowych

Hydrauliczny manometr glicerynowy to rodzaj manometru, który wykorzystuje glicerynę jako medium przenoszenia ciśnienia. Jest to popularny produkt stosowany w różnych dziedzinach, takich jak przemysł czy hydraulika, a także w laboratoriach i wspomnianym wcześniej okrętownictwie.  Podstawowym elementem hydraulicznego manometru glicerynowego jest rurka manometru, która zawiera glicerynę. Na jednym końcu rurki znajduje się punkt pomiaru, który jest podłączony do źródła ciśnienia, które chcemy zmierzyć. Na drugim końcu rurki znajduje się wskaźnik, który wskazuje wartość ciśnienia na skali manometru.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło