Pompy tłoczkowe i akcesoria

Pompa tłoczkowa stanowi rzadziej wykorzystywaną alternatywę dla modeli zębatych. Jest niezbędnym elementem układu hydraulicznego. Odpowiada w nim za wymuszanie ruchu oleju oraz jego stłoczenie w celu uzyskania wysokiego ciśnienia. To właśnie ono jest wykorzystywane do pozyskiwania energii hydraulicznej. Do pracy pompa wymaga odpowiedniej jednostki napędowej, z którą łączy ją sprzęgło hydrauliczne. Dzięki tej współpracy jest możliwa zamiana energii mechanicznej silnika na energię hydrauliczną cieczy roboczej. Chociaż pompa tłoczkowa jest bardziej zawodna od pompy zębatej, jej zaletą jest generowanie znacznie wyższego ciśnienia. Pozwala to na wykorzystanie układu w maszynach o wysokiej wydajności, wykonujących wymagające zadania.

Pompa tłoczkowa charakteryzuje się też równomierną i stabilną pracą oraz wysoką sprawnością. Modele tego typu różnią się wieloma cechami, wśród których istotne są między innymi liczba tłoków, liczba strumieni, wydajność przepływu czy kierunek obrotów. Ponadto pompy tłoczkowe mogą też być proste lub łamane skośne. Zastosowanie pomp tego typu jest powszechne w urządzeniach mobilnych takich jak wciągarki, żurawie hydrauliczne, wywrotki czy przyczepy.

Akcesoria do pomp tłoczkowych

Asortyment sklepu Rolmet-Plus obejmuje zarówno pompy tłoczkowe różnego typu, jak i przydatne akcesoria. Znajdziecie Państwo wśród nich przyłącza ssawne, pierścienie tłoczka i tłoczki, a także simmeringi. Wszystkie części są kompatybilne z proponowanymi przez nas modelami urządzeń. W sprzedaży mamy akcesoria produkty marki Bosch o różnej wydajności oraz standardowym ciśnieniu roboczym 350 bar. Wszystkie pompy tłoczkowe i akcesoria z oferty są objęte gwarancją producenta.

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-12 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło