Zbiornik oleju hydraulicznego

Zbiorniki oleju hydraulicznego są stałym elementem układu hydraulicznego. Ich zadaniem jest gromadzenie medium – najczęściej oleju mineralnego – po opuszczeniu przez niego układu. Olej w zbiorniku jest nie tylko przechowywany, ale również oczyszczany. Do tego celu stosuje się specjalny, wbudowany w konstrukcję filtr wysokościowy. Produkty, które oferujemy w naszym sklepie, są przeznaczone do rozmaitych pomp hydraulicznych – zarówno ręcznych, jak i pozostałych. Dlatego też każdy zbiornik oleju wyróżnia się inną pojemnością – od małych, 1 lub 2-litrowych, po te o pojemności nawet 80 litrów. Największy zbiornik oleju dodatkowo jest wyposażony w różne akcesoria – takie jak filtr, korek zlewowy i wlewowy, odpowietrzacz czy wskaźnik oleju z termometrem. Klientom, którzy nie znajdą w naszym asortymencie zbiornika odpowiadającego ich potrzebom, oferujemy możliwość zamówienia produktu o specyficznych parametrach na wymiar.

Zbiornik oleju hydraulicznego standardowy czy z filtrem?

Zbiorniki oleju hydraulicznego z filtrem są specjalnymi rodzajami pojemników, które są wyposażony w dodatkowy system filtracji. Głównym celem takich zbiorników jest zapewnienie czystości oleju. Filtracja jest niezwykle istotna, ponieważ czysty olej zapewnia prawidłowe działanie układu hydraulicznego, chroni przed zużyciem i uszkodzeniami elementów hydraulicznych – w efekcie lepiej dbasz o swój sprzęt i znacznie wydłużasz jego czas pracy bez usterek.

Warto więc postawić na zbiorniki oleju z filtrem – ssącym, nisko- lub wysokociśnieniowym, wstępnym lub końcowym. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od wykorzystanego oleju i wymaganego poziomu czystości. Ważne! Filtr w zbiorniku oleju hydraulicznego wymaga regularnej konserwacji i wymiany. Czas ten jest ściśle uzależniony od intensywności użytkowania, warunków pracy i rodzaju zanieczyszczeń medium. Właściwa konserwacja układu filtrowania jest kluczowa dla utrzymania wydajności i niezawodności układu hydraulicznego.

Zbiorniki oleju do maszyn sadowniczych

Zbiorniki oleju do maszyn sadowniczych są ważnym elementem urządzeń, które wykorzystują hydraulikę w swoim działaniu. Służą one do przechowywania oleju hydraulicznego, który jest niezbędny do napędu różnych układów hydraulicznych w maszynach sadowniczych. Szczególnej uwadze polecamy zbiorniki oleju hydraulicznego z filtrem. Wszystkie nasze zbiorniki są projektowane w taki sposób, aby spełniać specyficzne wymagania pracy w sadzie. Ich rola polega na przechowywaniu i dostarczaniu oleju hydraulicznego, który jest niezbędny do napędu różnych elementów takich jak siłowniki, pompy i zawory hydrauliczne w maszynach sadowniczych.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło